Як готують і п'ють каву в Бразилії

Бразилія славиться смачною та ароматною арабікою з шоколадними нотками, тому цілком виправдано, що бразильці п'ють велику кількість кави. Раніше ми писали про бразильську каву, сорти і смакові особливості, а сьогодні дізнаємося про кавові традиції цієї південноамериканської країни.

Каву в Бразилії п'ють 97% жителів, навіть маленькі діти отримують свою порцію напою — правда, з великою кількістю молока. Згідно зі статистикою, бразилець випиває за рік близько 81 літрів кави! Це не дивно, адже кафезіньо (cafezinho) тут подають майже всюди: в перукарнях, на прийомі у лікаря, в студентських їдальнях, в продуктових магазинах і бутиках, в банках — і часто безкоштовно. Кафезіньо — це аналог звичного для європейців еспресо, який подають у маленьких чашках або гранованих склянках із великою кількістю цукру.

Чому кафезіньо такий гіркий?

Масштаб кавової індустрії в Бразилії вражає, але на експорт йде лише якісне зерно. Близько 20% врожаю — це пошкоджені комахами, деформовані, биті або недостиглі зерна. Таку каву не можна експортувати, тому вона йде на внутрішній ринок. Бразильські плантації розташовані досить низько, тому зерно має природну гіркоту, а щоб згладити низьку якість його піддають насиченому обсмажуванню. Таким чином, кафезіньо відрізняється насиченим, гірким смаком і коштує дешево. Втім, бразильці люблять саме таку натуральну каву, а багато хто і не може дозволити собі зерна вищої якості.

"Домашній" спосіб приготування

Приготування напою також відрізняється від європейських методів. Бразильці доводять воду до кипіння, засипають 1-3 ложки меленої кави і чекають, коли підніметься піна. Після цього напій пропускається через тканинний, зазвичай саморобний фільтр. Багато бразильців вважають таку каву набагато смачнішою за зварену в кавомашині. Коктейлі та мудровані напої тут не популярні — каву п'ють з великою кількістю молока або зовсім без добавок. Каву вживають протягом усього дня. Традиційно до напою подаються pão de queijo — булочки з коренеплоду кассави і сиру. Також компанію може скласти кус-кус, батат, земляні банани.

Бразильці дійсно люблять каву — і ми їх розуміємо! Інтернет-магазин T-COFFEE пропонує широкий асортимент зернової, меленої та розчинної кави з Бразилії — доторкніться до південноамериканських традицій!