Індійська кава: історія та види

Індія відома на весь світ високоякісним чаєм, спеціями та багатою культурою. Кава з Індії має оригінальні смакові характеристики та цінується кавоманами всього світу.

Як свідчить легенда, історія індійської кави починається наприкінці XVII ст. Мусульманський мандрівник Баба Будан, незважаючи на суворі заборони, провіз сім кавових зерен через кордон Ємену. Першу каву не лише в Індії, а й у всій Азії почали вирощувати на пагорбах Карнатаки, які пізніше назвали Бабабуданськими пагорбами. Спочатку місцеві жителі вирощували лише арабіку, але після того, як тендітні дерева постраждали від іржі, фермери звернули увагу на робусту та ліберику. У промислових масштабах каву в Індії почали культивувати лише в XIX столітті завдяки впливу англійських колонізаторів. Сьогодні Індія входить до топ-5 виробників кави у світі, поставляючи на експорт 70% урожаю.

Основна частина кави вирощується на приватних фермерських господарствах, а не на великих плантаціях. Велика різноманітність сортів визначає багатогранну палітру смаків. Професіонали високо оцінюють смакові показники індійської кави. Завдяки особливим кліматичним умовам та кислому ґрунту, напій із цих зерен легко відрізнити за терпким, пряним смаком та м'якою кислинкою. Загальна площа вирощування кави в Індії становить близько 400 га. Арабіка росте на висоті 1000-1500 метрів, а робуста - 500-1000 метрів. Як дерева арабіки, так і кущі робусти розташовуються в тіні та ростуть по сусідству з бобовими, плодовими рослинами та спеціями. Традиційні методи ведення сільського господарства забезпечують високу якість зерен. Крім того, дедалі більше фермерів переходять на органічні методи вирощування.

Урожай кави збирають з листопада до березня. Зерна сухої обробки отримують маркування "Черрі", мита арабіка називається "Плантація", а мита робуста — "Пергамент". Зазвичай сорти називають за місцями вирощування або наділяють абревіатурами, що вказують на етапи відбору в процесі виробництва.

Найпопулярніші сорти індійської кави:

  • Arabica Kent — одна із найстаріших мутацій Арабіки Тіпіки, яку створив англійський плантатор Кент на початку минулого століття. Дерева особливо цінувалися серед фермерів за стійкість до захворювань.
  • Kavery — суміш робусти та арабіки, сорт стійкий до температури, відомий насиченим ароматом.
  • Arabica Mysore Nuggets Extra Bold — зерна великого розміру проходять вологу обробку і дають напій з виразним відтінком спецій.
  • Arabica Plantation AA — культивується в регіонах Малабара, Мадрас, Майзері та Курга. Кава має яскравий смак із шоколадною гіркотою та відтінками спецій.
  • Arabica Monsooned Malabar — великі зерна арабіки, які піддаються впливу мусонних вітрів, в результаті чого збільшуються в розмірі та набувають особливих смакових ноток. Заварений напій відрізняється низькою кислотністю, приємними відтінками карамелі, спецій та диму.
  • Robusta Kaapi Royal — добірні миті зерна робусти, які дарують повнотілий, глибокий та м'який напій.

Серед різноманітності індійської кави кожен поціновувач знайде купаж до душі!